Genomsyn

Start › Örebro län › Karlskoga

Baltic Bridge Byggledning AB

556519-3629AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
30 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
10 tkr
Årets resultat 2025
91 tkr
Eget kapital 2025
809 tkr

Utveckling7 räkenskapsår

20252025: 30 tkr30 tkr20242024: 19 tkr19 tkr20232023: 921 tkr921 tkr20222022: 1,3 mkr1,3 mkr20212021: 1,1 mkr1,1 mkr20202020: 308 tkr308 tkr20192019: 1,8 mkr1,8 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 30199211 2521 102
Nettoomsättning 30199211 2521 102
Rörelsekostnader 20369241 135892
Råvaror och förnödenheter 010876920833
Övriga externa kostnader 20274821559
Personalkostnader –––00
Rörelseresultat 9−17−3117211
Finansiella poster 0352−10
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 059300
Räntekostnader och liknande resultatposter 023010
Resultat efter finansiella poster 10180116210
Bokslutsdispositioner 107––––
Förändring av periodiseringsfonder 107––––
Resultat före skatt 117180116210
Skatt på årets resultat 26512643
Årets resultat 9113−191167

BalansräkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
TILLGÅNGAR 8418311 3258881 015
Anläggningstillgångar 444444444444444
Materiella anläggningstillgångar 444444444444444
Byggnader och mark 444444444444444
Omsättningstillgångar 397387881444571
Kortfristiga fordringar 31109687243206
Kundfordringar 2710661396198
Övriga fordringar 1373589
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 3–0890
Kassa och bank 366278194201365
EGET KAPITAL OCH SKULDER 8418311 3258881 015
Eget kapital 809718705706616
Bundet eget kapital 120120120120120
Aktiekapital 100100100100100
Reservfond 2020202020
Fritt eget kapital 689598585586496
Balanserat resultat 598585586496329
Årets resultat 9113−191167
Obeskattade reserver 0107107107107
Periodiseringsfonder 0107107107107
Kortfristiga skulder 31551274292
Förskott från kunder –––015
Leverantörsskulder 0048880217
Skatteskulder 3154468
Övriga skulder –020−10−9
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 00–––

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post20252024202320222021
Styrelsens förslag 0000–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Byggnader och mark

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-31
Anskaffningsvärde 444444444444444444

Om bolaget

Adress
BOX 237, 691 25 KARLSKOGA
Registrerat
1995-07-13
Bransch
Andra bygginstallationer

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall ha till ändamål att på entreprenad utföra projektledning, projektering, inköp, produktion samt underhåll av bygg- och fastighetsprojekt. Bolaget skall även i egen regi genomföra affärsutveckling och förvaltning av fastigheter.

Bankgironummer

5139-6869
BALTIC BRIDGE BYGGLEDNING AB
kontrollerat 2026-10-04

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-04-14
Programvara
Visma Bokslut

Allmänt om verksamheten

Bolaget med säte i Karlskoga, utför på entreprenad, projektledning, projektering, inköp, produktion samt underhåll av bygg- och fastighetsprojekt. Bolaget ska även i egen regi genomföra affärsutveckling och förvaltning av fastigheter.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
20249 kB Öppna
20239 kB Öppna
20229 kB Öppna