Ansuni Aktiebolag
Utveckling5 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 15 | 12 | 592 | 2 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 15 | 12 | 120 | 2 | 0 |
| Personalkostnader | – | 0 | 472 | – | – |
| Rörelseresultat | −15 | −12 | −592 | −2 | 0 |
| Finansiella poster | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −15 | −11 | −592 | −2 | 0 |
| Bokslutsdispositioner | 30 | 0 | 200 | – | – |
| Erhållna koncernbidrag | 30 | 0 | 200 | – | – |
| Resultat före skatt | 15 | −11 | −392 | −2 | 0 |
| Årets resultat | 15 | −11 | −392 | −2 | 0 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 626 | 586 | 1 174 | 438 | 440 |
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringar hos koncernföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 626 | 586 | 1 174 | 438 | 440 |
| Kortfristiga fordringar | 232 | 191 | 779 | 113 | 115 |
| Fordringar hos koncernföretag | 230 | 190 | 201 | 111 | 114 |
| Övriga fordringar | 2 | 2 | 578 | 2 | 2 |
| Kassa och bank | 395 | 395 | 395 | 325 | 325 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 626 | 586 | 1 174 | 438 | 440 |
| Eget kapital | 50 | 35 | 46 | 438 | 440 |
| Bundet eget kapital | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Reservfond | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Fritt eget kapital | −70 | −85 | −74 | 318 | 320 |
| Balanserat resultat | −85 | −74 | 318 | 320 | 320 |
| Årets resultat | 15 | −11 | −392 | −2 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 576 | 551 | 1 128 | – | – |
| Övriga skulder | 496 | 471 | 1 048 | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 80 | 80 | 80 | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Fordringar hos koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 205 | 191 | 201 | 111 | 114 | 114 |
| Årets inköp | 30 | – | 200 | – | – | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 16 | 10 | 110 | 2 | – | – |
Om bolaget
- Adress
- EVAGATAN 18, 214 59 MALMÖ
- Registrerat
- 1976-03-22
- Bransch
- Tandläkarverksamhet
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall bedriva tandläkarpraktik ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Skåne län, Malmö
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-07-29
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet. Företaget har sitt säte i Skåne län, Malmö .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.